O tym, jak wiedza sprawiła, że kariera Michała nabrała rozpędu

O tym, jak wiedza sprawiła, że kariera Michała nabrała rozpędu

Gru 1, 2015

Michał nigdy nie sprawiał wrażenia kogoś, dla kogo edukacja byłaby czymś, bez czego nie mógłby żyć. Wiedza jego nauczycieli nie imponowała mu, a kariera jego kolegów niezbyt obchodziła. Do czasu, aż napotkał budynek z wielkim billboardem: „Edukacja w dziedzinie mechaniki samochodowej”.
Zafascynowany wyścigami Michał pomyślał, że wiedza zdobyta w takiej szkole umożliwi mu realizację marzenia o zostaniu mechanikiem samochodów formuły 1. W ciągu jednego dnia zmienił swoje nastawienie i odtąd kariera przestała być czymś, od czego tak zaciekle stronił, a edukacja stała się dla niego priorytetem. Jeszcze tego samego dnia złożył dokumenty w rzeczonej szkole.
Odtąd wiedza Michała na temat mechaniki samochodowej rozwijała się w zawrotnym tempie, a kariera nieustannie stała mu przed oczami. Jeszcze zanim ukończył szkołę, został mechanikiem w małym warsztacie, ale kiedy tylko jego oficjalna edukacja skończyła się, kariera Michała nabrała rozpędu. Najpierw został pomocnikiem mechanika, a później samodzielnym mechanikiem w warsztacie… formuły 1! Jego niesamowita wiedza na temat mobilów wyścigowych zaowocowała tym, że wkrótce Michał pomagał kierowcom w trakcie wyścigów.
Dzisiaj Michał bez żadnych wątpliwości tłumaczy swoim dzieciom, że tylko edukacja i tylko wiedza zdobyta dzięki nauce zapewnia szczęście w życiu, które nie może obejść się bez realizacji marzeń. Dla Michała marzeniem było został mechanikiem w warsztacie formuły 1. To była kariera jego marzeń i w tę stronę ukierunkowana była jego edukacja. Czy Twoja wiedza wymaga pogłębienia, czy jest wystarczająca, aby kariera Twoich marzeń mogła ruszyć z miejsca? Zastanów się nad tym.